Бадр Хари излегува од затвор

Еден од најдобрите пријатели на Кристијано Роналдо, мароканскиот кикбоксер Бадр Хари, наскоро ќе излезе од затвор. Веста ја објави шпанскиот весник „Марка“.

32-годишниот Мароканец отиде во затвор во февруари 2017 година. Тој беше осуден на две години за напади во 2011 и 2012 година. Според претставникот на поранешната К-1 ѕвезда, во скоро време нема да се врати на тренинзите.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...