Бадр Хари играше со Марадона (ВИДЕО)

maradona i  badrhari

Бадр Хари ужива во статусот на супер ѕвезда кој го има во неговиот Мароко.

Кикбоксерот кој најави проштална борба следната година работи како хуманитарец, се појавува на социјални настани додека продолжува да прави и инциденти.

Хари учествуваше во уште еден ревијален натпревар, овој пат посветена на Зелениот марш од 1975 година, кога Мароканците побараа враќање на „Шпанската Сахара“.

„Вчера имав чест да играм против живата легенда, Диего Марадона, во меч посветен на Зелениот марш. Тоа беше неверојатно искуство. Тој беше среќен да ме види после нашата последна средба, кога дојде на мојата борба во Дубаи“, напиша на Фејсбук.

Според ова видео и на Марадона му драго да го види Хари.

https://youtu.be/sgbvS41rKa0

print

Можеби ќе ви се допадне...