Бадр Хари во реваншот против Хесди Гергеш

Бадр Хари доби противник за настанот на Глори на 3 март во Ротердам.

Мароканецот по втор пат ќе се бори со Хесди Гергеш.

Во нивната прва борба во 2010 година Хари ја изгуби титулата на „It’s Showtime“ откако беше дисквалификувана заради удирање на Египјанецот со нога додека беше на подот.

Гергеш во овој меч влегува по тешкиот пораз со нокаут од Младен Брестовaц.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...