Бадр Хари верува дека победата против Верховен е неизбежна

Легендарниот борец Бад Хари ветува победа во реванш мечот со Рико Верховен.

„Победата е единствениот пат со моите војници зад мене. Фановите се мојата војска. Моите противници не се подготвени за мене“, изјави Бадр.

Хари пред три години го направи дебито за најголемата кикбоксинг организација Гори, а потоа се бореше против нивниот доминантен шампион во тешка категорија Рико Верховен. Фановите долго време ја чекаа битката што ги разочара сите, бидејќи заврши во втората рунда, поради повредата на Хари кој беше поразен со техничка нокаут.

Една години подоцна, втората борба е факт и тие ќе се пак борат на Глори Колишн 2 на 21 декември во Арнхем на стадионот Гелре Доме. Бадр во моментов ја отслужува суспензијата заради пад на допинг тест. Казната истекува за два месеци.

print