Ас од Делечево освои едно злато и четири бронзи на “Балкан бест фајтерс“ (ФОТО)

Младите кикбоксери на Ас од Делчево освоија 1 златен и 4 бронзени медали на Меѓународниот куп „Балкан бест фајтерс“ во Ниш, Србија.

Павел Стојчевски (-32 кг) во кик лајт го освои бронзениот медал во пионерска конкуренција, додека во кадетска конкуренција Дилан  Ивановски (-37 кг) се закити со злато, а Лука Ангеловски (-57 кг) и Филип Димитровски (-63 кг), Матеј Манов (-69 кг) кик лајт освоија бронзи.

Ас настапи со 6 натпреварувачи од кои тројца дебитираа во пионерска конкуренција. Христијан Димитровски  (-37 кг) не освои медал.

КБК Ас го предводеше тренерот Љупчо Стојчевски кој и беше судија на турнирот.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...