Анте Делија славеше со нокаут на КСВ во Загреб (ВИДЕО)

Анте Делија (18-3) во дебито за КСВ во „Арената Загреб“ го нокаутира Оли Томпсон (20-13) со граунд енд паунд.

39-годишниот Англичанец оваа недела го замени Денис Стојниќ оваа недела.

Иван Ерслан (8-0-1НЦ) во минута и половина го нокаутираше Шпанецот Дарвин Родригез (9-5).

print