Англиски хулигани му запалија комбе на Флојд Мејведер (ФОТО)

Боксерската легенда Флојд Мејведер се соочи со имаше непријатни моменти за време на престојот во Велика Британија.

Додека „Мани Меј“ беше гостин на специјален настан во International Convention Centre во Бирмингем, едно од неговите комбиња, брендирани со кратенката TMT (The Money Team) беше запален со „молотов“ коктел.

Во моментов Мејведер е на својата специјална турнеја под името „Undefeated“, на која зборува пред фановите и одговара на нивните прашања.

Властите во Бирмингем открија дека две лица биле забележани како кршат едно од стаклата, по што вантре го фрлиле внатре „молотовиот“ коктел.

Блиски извори Флојд откриваат дека комебто не е сопстевност на Медведер, но е користено од бокс ѕвездата на Островот.

Сепак, тоа не е дури некоја голема штета за Мејведер, имајќи во предвид дека при последниот сличен инцидент се збогуваше со четири скапи спортски автомобили.

print

Можеби ќе ви се допадне...