Ана Николовска на успесите во Австралија додаде злато и бронза (ФОТО)

Ана Николовска продолжува да реди успеси во Австралија. Николовска освои златен и бронзен медал на Нов Јужен Велс.

Златниот медал го освои како дел од ката тимот, а бронзата во поединчена конкуренција. Во овие категории на натпреварување имало од 15 до 20 натпреварувачи.

Но тоа не е се од Ана! Држваното шотокан првенство на Австралија во кумите се закити со бронзенниот медал.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...