Американски боксер се чуди каков коктел пие Џошуа

Непоразениот американски боксер во тешка категорија Џарел Милер се посомнева во природниот физикус на светскиот шампион Ентони Џошуа.

„Отсекогаш сум бил масивен, таков сум по природа. А Ентони Џошуа е неприродно голем. Не знам каков протеинска коктел пие, но и јас сакам таков“, рече Милер.

Во својата кариера Милер има 18 победи (16 со нокаут) и 1 нерешена борба. На 29 јули ќе се бори со Џералд Вашингтон.

print

Можеби ќе ви се допадне...