Ален Амедовски се бори со Французин на Белатор во Џенова

Ален Амедовски (7-0) на 1 декември има нова пресметка на настанот Белатор Џенова во Италија.

Амедовски кој не знае за пораз ќе се сретне со Французинот Ибрахим Мане (7-1) кој дебитира во Белатор. Нивната борба е во категоријата до 84 килограми.

Во полседната борба нашиот ММА борец кој живее во Италија го совлада Вил Флури од Ирска на Белатор 203 во Рим.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...