Ален Амедовски го има вотриот најбрз нокаут во Белатор, пред него е само Хектор Ломбард

Нокаутот за 12 секунди на нашиот ММА борец Ален Амедовски во саботата на настанот Белатор – Џенова во Италија против Ибрахим Мане од Франција е вториот најбрз нокаут во категоријата (-84 кг) на оваа организација. Побрз од него е само поранешниот шампион Хектор Ломбард.

Uste edna pobeda na nasiot sograganin Alen Amedovski bravo Alen samo taka nastavi so pobedi da ne radivash

Posted by Zupa dijaspora on 2018 m. gruodžio 1 d., šeštadienis

Амедовски е во низа од осум победи без пораз и тоа сите со нокаут.
Според менаџерот на Ален, Алекс Данди, тој има голем потенцијал и ќе се погрижи да го направи најдобриот договор што е можно побрзо за голема борба.

Иако Ален имал погрешни потези и ја одолговлекувал кариерата, Данди смета оти сега нема време за губење и дека неговиот потенцијал излегува на површина.

„Ако продолжи вака, нема кој да го запре Ален. Верувајте ми“, вели неговиот менаџер.

Ipon.mk

print