Александра Најдоска е трета на Балканското првенство во Скопје (ФОТО)

Денеска на Балканското првенство за сениори-ки во Скопје нашата репрезентативка Александра Најдоска од ЏК Сеишин во категоријата +78 кг се закити со бронзен медал.

Второпласирана е натпреварувачката од Црна Гора, првото место го освои џудистка од Турција.

Стручниот штаб на ЏК Сеишин е задоволен со остварениот пласман и во идниот период се надева на уште поголеми резултати на меѓународно ниво.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...