Александар Емилијаненко го нокаутира Виктор Пешта (ВИДЕО)

Александар Емелијаненко (28-7) во втората борба по ред го нокаутира поранешен борец на УФЦ.

Откако во мај во втората рунда во Екатеринбург го сопре поранешниот предизвикувач за титулата на УФЦ, Габриела Гонзага, 36-годишниот Русин повторно се бореше на Руското кејџфајт првенство 3 во истиот град.

Во втората рунда Емелијаненко го нокаутира во тие моментите немоќниот Виктор Пешта (13-5), иако за време на борбата доби многу удари. Чехот во мечот вчезе со серија од три победи постигнати по напуштањето на УФЦ.

Следната борба на братот на Федор е на 18 август против Американецот Тони Џонсон (11-4).

.

print

Можеби ќе ви се допадне...