Аид Салихаси ќе се сретне со Пури од Индија на Светското првенство

Единстевниот наш борач на Светското кадетско првенство во борење (слободен стил) Аид Салихаси (-50 кг) за противник во квалификациите го доби Ајај Пури од Индија.

Ако утре го помине Индиецот во осминафиналето ќе се сретне со победникот од мечот Геник Астрајан (Ермиенија) – Акбар Курбанов (Казхастан).

На Европското првенство во Сараево Салихаси го освои петото место.

Борбата треба да почне околу 9:30 часот на душек Ц.

Ова е ЛИНКОТ на кој може да ја гледате борбата.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...