Азиз Исмаил се бореше за полуфинале на Светското првенство

Азиз Исмаил извојува две победи на Светското карате првенство во Мадрид, Шпанија, при што совлада и еден од подобрите светски каратисти, Томас Скот.

Во борбата за полуфинале на СП загуби од Русинот Бесалн Мизов 1-4.

Исмаил сега ќе се надева на реванш ако Мизов се пласира во финалето.

Резултати
-75
Азиз Исмаил – Павел Аратамонов (Естонија) 3-1
Азиз Исмаил – Томас Скот (САД) 2-0
Азиз Исмаил – Беслан Мизов (Русија) 1-4

Ipon.mk

print