Аертс на егзебициски меч, Сап и Мек Свини настапуваат во Измир

Објавена е листата на борби за Микс фајт чемпионшип (МФЦ) 24 во Измир на 27 јануари.

Легендарниот Питер Аертс ќе се појави во егзебициски меч со Атакан Арслан.

Боб Сап се бори против Селџук Устабаш. 44-годишниот Американец кој последен пат беше виден за Нова година во Јапонија за да си ги измери силите со мечка, ќе го одработи првиот кикбоксерски меч од летото кога во првата рунда го нокаутира Грегори Тони.

Џејмс Мек Свини требаше да се бори на октомврискиот настан на КСВ во Даблин против Мариуш Пуѕијановски, но полската ММА промоција го отстранни од настанот поради неуредна медицинска документација. 37-годишниот Англичанец ќе се бори во кик бокс меч во Турција и тоа против Фируз Фахри.

Настанот ќе се одржат по еден ММА и бокс меч.

МФЦ 24 Измир:

К-1 правила:
Кристоф Вун – Омер Курт
Окан Битан – Тајлан Дијк (ММА)
Дамјан Јохансен – Умут Норгаз
Хичам Ел Хаџи – Едуард Домке (Бокс)
Јан Кафа – Јусуф Ердоган
Боб Сап – Селџук Устабаси
Јасер Калантари – Мурат Исмик
Аријан Садиковиќ – Синан Улутурк
Петар Аертс – Атакан Арсан (егзебициска борба)
Серхио Пике – Мехмет Озер
Фабрицио Џузепе – Угур Сахин
Џејмс Мек Свини – Фируз Фахри
Арби Емиев – Хасан Тој

print

Можеби ќе ви се допадне...