Адил Бајрами во финалето на меѓународниот турнир во Сараево

Bk Skupi vo sarevo tamu

На Меѓународниот турнир „Мустафа Хајрулаховиќ-Талијан“ во Сараево боксерот на БК Шкупи Адил Бајрами ќе настапи во финалето во категоријата до 56 кг против Изет Хоџиќ.

Јасин Лама (-60 кг) вчера во рамноправна борба загуби од одмашниот боксер Стефан Марковиќ.

„Судиите одлучија победата да му ја доделат на домашниот боксер. За жал, за нашиот трет претставник Идриз Бислими (-52 кг) немаше противник“, изјави тренерот Насер Харуни.

ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...