Адесања ги потресе фановите со фотогрфаија од сообраќајка (ФОТО)

Ѕвездата на УФЦ Израел Адесања и ја крена косата на главата на фановите споделувајќи на социјалните мрежи фотографии од тешка сообраќајна несреќа.

Во понеделникот нигериско-новозеландскиот борец си купи импресивен портокалов „мекларен 720s“ во вредност од околу 600.000 американски долари, тврдејќи дека станува збор за „врвна компензација“ и благословен со животот што го има.

Во средата Адесања го стаписа своите над 1,6 милиони следбеници на Инстаграм, со привремено објавување на истиот портокалов автомобил, во катастрофална состојба покрај патот. Коментар: „Мама му !! Е… “ што дополнително ги притисна навивачите дека ММАѕ вездата доживеала сериозен инцидент со неговиот нов автомобил. Малку подоцна, се покажа дека Адесања направил шега со своите следбеници и фотогрфаии од автомобил како неговиот, но сообраќајката е во Велика Британија.

print