Авдула Џемаили и Енсар Бела од Лирија освоија бронзи во Бугарија (ФОТО)

Најмладите борачи на Лирија освоија два бронзени медали на Меѓународниото турнир „Енчо Велчев“ во Димитровград – Бугарија.


Борачите на тренерите Суфија Исмаили и Бунјамин Ебипи, Авдула Џемаили и Енсар Бела освоија бронзени медали во категориите до 30 килограми и 33 килограм, додека Омер Мемеди е петти во категоријата до 37 кг.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...