Абдурахим Идризи прв без изгубен поен во Тетово

Абдурахим Идризи од Макпетрол во кумите јуниори -55 кг го освои првото место без загубен поен на Меѓународниот карате турнир „Тетово опен 2018“.

На турнирот учествуваа над 500 натпреварувачи од повеќе балкански земји.

Ipon.mk

print