Почетна тагови Жан-Клод ван Дам

таг: Жан-Клод ван Дам

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Израел Адесања го декласира Коста и ја одбрани титулата со нокаут (ВИДЕО)

Шампионот во средна категорија Израел Адесања ја одбрани титулата и остана непоразен во ММА. Адесања се сретна со Пауло Коста во главната борба на УФЦ...

Блахович го нокаутира Рејес за појасот во полутешка категорија

Полската машина Јан Блахович е новиот шампион на УФЦ во полутешка категорија. 37-годишниот ветеран во борбата за испразнетата титула во полутешка категорија славеше против Доминик...

Нина Ансароф стана мајка (ФОТО)

Нина Ансароф стана мајка. Македонаката која живее во САД роди женско дете, а нејзината партнерка, двојната шампионка Аманда Нунес од Бразил, на социјалните мрежи соопшти...

Таеквондо репрезентацијата со светската елита на олимписки камп во Белград

Нашите најдобри репрезентативци и носители на одличја од големите меѓународни натпреварувања Дејан Георгиевски и Филип Додевски, заедно со претседателот  на Македонската таеквондо федерација (МТФ)...

Доби 100 литри бензин за шампионската титула на Украина во супертешка категорија

Потсмев во боксерските кругови предизвика наградата што ја доби боксерот Андреј Руденко по освојувањето на титулата во професионална конкуренција во супертешка категорија на гала...