15 C
Skopje
10/05/2021 | 11:01
Почетна тагови војна

таг: војна

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Кличко е во одлична форма и размислува за враќање

Поранешниот светски шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, кој го прослави 45-тиот роденден во март, сè уште е во одлична физичка форма. Кличко го покажа...

Тајсон Фјури: Душата и мадињата на Вајлдер се во мојот џеб

Тајсон Фјури се наврати во минатото за да го зајаде својот противник Дионтеј Вајлдер. Пред три години, Фјури само што се врати и забележа...

Бутелчани го пречекаа херојот Дејан Георгиевски (ФОТО)

Бутелчани го пречекаа својот херој Дејан Георгиевски. Стотици граѓани на населабата и членови ТК Бутел му приредија незаборовен дочек пред црквата „Свети Јован“ со...

Дејан Георгиевски: Јас живеев и ќе живеам за олимписки медал, пред и над се...

„Со ваков тим, со ваков темелен и долгогодишен план, со ваква поддршка од семејството, со ваква поддршка од сите вас, особено со моите тренери...

Алекс Мороно го згази Доналд Цероне во првата рунда

Алекс Мороно успеа да се издигне во Лас Вегас во биткаta која ја прифати по кратко известување. 30-годишниот Американец се соочи со легендата Доналд...

Канело Алварез го споре Били Џо Сандерс во 8.рунда

Мексиканската боксерска ѕвезда Канело Алварез (56-1-2, 38 КО) го победи Британецот Били Џо Сандерс (33-1, 14 КО) со технички нокаут во осмата рунда. Со...

Марина Родригез подобра од Мишел Вотерсон, нов пораз на Каубојот

Марина Родригез (14-1-2) со едногласна одлука на судиите ја победи Американката Мишел Вотерсон (18-9) во главната борба на УФЦ Вегас 26 настанот во Невада....