6.8 C
Skopje
25/09/2021 | 02:12
Почетна тагови Вардар

таг: Вардар

Попуст -50% на колекцијата пролет-лето 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Потсетете се 10-те најдобри нокаути на Џошуа (ВИДЕО)

Светскиот шампион Ентони Џошуа победи 24 пати во текот на кариерата, а во 22 средби славеше со нокаут, има и еден пораз. Британскиот боксер...

Жестоко прво соочување на Волкановски и Ортега, паднаа тешки зборови (ВИДЕО)

Иако за многумина настанот УФЦ 266 не изгледа премногу возбудлив, секој што го познава спортот знае подобро, знае колку може да се види викендов...

Џон Џонс откри кога сака да се врати и тоа со борба за првак

Поранешниот шампион на УФЦ во полутешка категорија, Џон Џонс, се подготвува за своето деби во тешка категорија. Тој се појави во Лас Вегас деновиве...

Џошуа 8,5 килограми потежок до Усик пред утрешната пресметка (ВИДЕО)

Боксерскиот спектакл во саботата на стадионот Тотенхем во Лондон води до судир меѓу светскиот шампион Ентони Џошуа и Александар Усик. Британскиот боксер кој го брани...

Жорж Сент Пјер и Џон Џонс влегоа во Куќата на славните на УФЦ (ВИДЕО)

Лас Вегас беше домаќин на церемонијата за прием во Куќата на славните на УФЦ минатата година, која не се одржа поради пандемијата. Меѓу лауреатите беа...

Мек Грегор пак се пофали дека е број 1 по заработувачка, пред Меси, Ронладо...

Ѕвездата на УФЦ Конор Мек Грегор уште еднаш се истакна со своите милиони. „Озлогласениот“ е најплатениот спортист за 2021 година. Заработи 180 милиони долари....

Промени во борбата меѓу Ник Дијаз и Роби Лоулер заради тежината

Проблемот со тежината направи промена во последен момент во борбата меѓу Ник Дијаз и Роби Лоулер од битката на УФЦ 266. Настанот ќе се...