8.8 C
Skopje
26/10/2021 | 12:45
Почетна тагови Вардар

таг: Вардар

Попуст -50% на колекцијата пролет-лето 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Еди Херн откри кога би можел да се случи реваншот меѓу Усик и Џошуа

Боксерот од Украина, Александр Усик, кон крајот на септември го победи Ентони Џошуа со фантастичен настап пред 70.000 гледачи на стадионот на Тотенхем во...

Погледнете како изгледа лицето на Верховен по пресметката со Џамал Бен Садик (ФОТО)

Шампионот на Глоори во тешка категорија, Рико Верховен, го победи Џамал ​​Бен Садик во главната борба на саботниот настан во Арнем со прекин во...

Федерацијата за пеливанско борење на Македонија примена во Европската асоцијација за традиционални спортови

Федерацијата за пеливанско борење на Македонија стана членка на Европската асоцијација за традиционални спортови. На 23 октоммври во Светвинченат, Хрватска, се одржа Генералното собрание на...

Лама и Етеми ги добија противниците на Светското првенство во бокс

Македонските боксери ги добија противниците на Светското првенство во бокс кое синоќа сепктакуларно беше отворено во Белград, Србија. Прв стартува Јасин Лама против Фабио...

Светскиот првак Ѓоргиев: Ова злато ми е најомразено досега – поделена Македонија јас не...

Светскиот првак во кик-бокс, Димитар Ѓоѓиев, кој пред три дена се искачи на светскиот трон на Светското првенство (ВАКО) во италијански Јесоло, шокантно ѝ...

Фјури 10-те милиона евра од пресметката со Вајлдер им ги донира на бездомниците

Британскиот боксер Тајсон Фјури, неодаман успешно ја заврши трилогијата против Американецот Дионтеј Вајлдер и ја одбрани титулата на ВБЦ во тешка категорија. „Кралот на...

Коста заработи најмногу и покрај поразот од Ветори

Пауло Коста заработи најмногу пари од УФЦ фајт најт 196 кој се одржа викендов во Лас Вегас, Невада. Иако со судиска одлука беше поразен...