-0.3 C
Skopje
22/01/2021 | 01:38
Почетна тагови Усик

таг: Усик

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Легендарниот Федор Емилијаненко во болница поради Ковид-19

Легендарниот ММА борец Фeдор Емелијаненко е во добра состојба. Ова го објави самиот на социјалните мрежи, каде им се заблагодари на сите за желбите...

Мек Грегор и Пориер се соочија пред УФЦ 257 (ВИДЕО)

Поранешните шампиони Конор Мек Грегор и Дастин Пориер прв пат се соочија пред нивната борба. Ова се случи на прес-конференција одржана пред неколку часа...

Бобан Данов го враќа џудото на спорстката карта во Штип

Репрезентативецот во борење и самбо, како и првак во џудо во најтешката категорија, Бобан Данов, отвора џудо клуб во Штип. За тоа како дошла идејата...

Умар Нурмагомедов доби бонус во дебитантскиот настап

Втората гала вечер на УФЦ во 2021 година се покажа како добра за новодојденците во организацијата. Умар Нурмагомедов направи одличен прв впечаток во првата борба...

Канело се враќа кон крајот на февруари

Американскиот медиум „Атлетик“ пренесува дека Сoл Алварез ќе ја брани титулата во супер-средна категорија против Авни Јилдирим на 27 февруари. Задолжителната одбрана на појасoт...

Усман и Барнс за титулата на УФЦ 258

Битката за титулата во полутешка категорија меѓу Камару Усман и Гилберт Барнс сега е официјална. Тие ќе имаат насловна борба на УФЦ 258, што...

Хабиб: Нема да ја разочарам мајка ми, не планирам да се борам

Хабиб Нурмагомедов повторно противречи на работите што им ги кажува на Дана Вајт и на медиумите. Орелот се сретна со претседателот на УФЦ пред...