37.8 C
Skopje
27/07/2021 | 20:47
Почетна тагови Шљивар

таг: Шљивар

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Честитки: Дејане, шампионе, ти си нашиот олимписки херој!

Успешниот настап и освоениот сребрен медал на таеквондистот Дејан Георгиевски на Летните олимписки игри во Токио на Фејсбук му го честиташе претседателот Стево Пендаровски. „Сребрениот...

Вака се гледаше финалето на Дејан Георгиевски во Бутел

Во скопската населба Бутел од каде што доаѓа Дејан Георгиевски беше организирано групно гледање на финалето. Георгиевски беше поразен во финалето од Русинот Владислав Ларин,...

Георгиевски: Најважна беше првата борба, кога го скршив мразот против светскиот првак

Дејан Георгиевски направи историски успех на Олимписки игри (ОИ) во Токио, каде што го освои сребрениот медал и тоа е најголем успех во македонскиот...

Јапонскиот амбасадор Савада и Амбасадата со честитки за сребрениот медал на Дејан Георгиевски

Амбасадата на Јапонија во Македонија му го честитаа огромниот успех на македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски, кој на Македонија и донесе сребрен олимписки медал. -Честитки Дејан!...

Честитки од Агенцијата за млади и спорт до Георгиевски: Сребро со златен сјај!

Агенцијата за млади и спорт (АМС) му го честиташе успешниот настап и освоениот олимписки медал на македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски на Игрите во Токио. Георгиевски...

Пендаровски му го честиташе медалот на Георгиевски, но јавноста остро реагираше!

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски упати честитка до сребрениот макеоднски олимпиец Дејан Георгиевски, кој денеска стигна до најголемиот успех во македонскиот спорт со второто...

Среброто на Георгиевски сјае како злато за Македонија! (ФОТО)

Новиот олимписки вицешампион Дејан Георгиевски е најубавата македонска приказна во годината кога земјава слави 30 години од независноста. Со сребро на градите на првиот...