7.8 C
Skopje
29/11/2021 | 21:38
Почетна тагови се одложува

таг: се одложува

Попуст -50% на колекцијата пролет-лето 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Претседателот Стево Пендаровски отиде во Штип да му го честита успехот Емил Павлов (ФОТО)

Денеска претседателот на Стево Пендаровски допатува во Штип за лично да му го честита успехот на светскиот вицешампион Емил Павлов, но и на останатите...

Брутална тепачка во октагон! Погледнете како изгледа борба 5 против 5 (ВИДЕО)

Полска го продолжува трендот на организирање уникатни настани за боречки вештини за уште повеќе да ја искористи популарноста на ММА спортовите. Имено, Вор промоцијата организираше...

Грузија триумфираше на Европското џудо првенство за мешани тимови

Грузија триумфираше на Европското првенство во мешани тимови во Уфа, Русија. Во финалето Грузијците ја победија Холандија со 4-3. Претходно европскиот првак се справи со...

Поветкин е награден од ВБЦ (ВИДЕО)

Александар Поветкин доби награда од Светскиот боксерски совет (ВБЦ) на 59-та годишна конференција на организацијата, која се одржа од 14 до19 ноември во Мексико...

Френсис Нгану спарингуваше со двајца одеднаш (ВИДЕО)

Френсис Нгану напорно се подготвува за големото обединување на појасите во тешка категорија со Сирил Гане. „Предаторот“ ќе ја брани неприкосновената титула против Гане...

Каратистите на Макпетрол имаа успешен настап за репрезентацијата на Балканското првенство

Каратистите на Макпетрол во македонската карате репрезентација имаа забележителна улога во освојувањето на медалите за Македонија на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21...

Сантос го откажа Емелијаненко среде Русија (ВИДЕО)

Александар Емелијаненко ја наведна главата пред Марсио Сантос во главната битка на гала вечерта на АМЦ во Сиктивкар (Русија). Мечот ги разочара руските навивачи...