Почетна тагови Нант

таг: Нант

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Машината Камару Усман го прегази и Хорхе Масвидал (ВИДЕО)

Камару Усман продолжи со бесстрашните акции во УФЦ. Утрово, 33-годишниот Нигериец ја забележа 16-тата последователна победа, откако го победи Хорхе Масвидал на УФЦ 251...

Македонецот Александар Велики Волкановски ја одбрани титулата на УФЦ (ВИДЕО)

Македонецот Александар Волкановски кој живее во Австралија успеа да ја одбрани титулата во перо категорија со втората победа над поранешниот шампион Макс Холовеј. Тие се...

Јан го нокаутира Жозе Алдо во последната рунда (ВИДЕО)

Пјотр Јан стана втор шампион во УФЦ од Русија, откако го победи Жозе Алдо на УФЦ 251 во Абу Даби. Тие се бореа за испразнетата...

Прохаска дебитираше со тежок нокаут над Оездемир (ВИДЕО)

Поранешниот шампион на Ризин во лесна категорија, Јиржи Прохаска дебитираше со наокут во УФЦ. 27-годишниот борец од Чех го совлада кафезот со поранешниот предизвикувач...

Амнда Рибас ја натера Ван Зант да се предаде во првата рунда

 Аманда Рибас и Пејџ ван Зант ја отворија главната борбена карта на УФЦ 251 во Абу Даби. Борбата меѓу нив траеше 2 минути и...