22 C
Skopje
12/04/2021 | 20:32
Почетна тагови ММА

таг: ММА

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Ардијан Аземи ќе има тешка задача во осминафиналето на Светското првенство

Ардијан Аземи (-91 кг) еднистевниот наш претстваник на Светското боксерско првенство за млади ви Киелце, Полска, во првото коло е слободен, а во осминафиналето...

Пориер: Конор излажа за донацијата!

Светот на УФЦ е пред нова, помалку неочекувана војна. Сметани за добри пријатели и меѓусебно почитувани борци, Дастин Пориер (27-6) и Конор Мек Грегор...

ББФФМ: Бодибилдингот и фитнесот неоправдано се обесправени, работат по сите протоколи

На 09 април 2021 година на барање на ББФФМ се одржа работен состанок помеѓу, Комисијата за работа во услови на пандемија при ББФФМ во...

Џо Смит го победи Максим Власов и го освои појасот на ВБО (ВИДЕО)

Џо Смит (27-3) е новиот шампион на ВБО во тешка категорија. Американскиот боксер го победи Русинот Максим Власов (45-4) со мнозинска судискс одлука во...

Ефе славеше со нокаут што ретко се гледа (Видео)

Американецот падна како да го погодил гром, а силината на ударот на Ајагба ги изнанеди и коментаторите Нигериецот Ефе Ајагба победи со ефектен нокаут на...

Боксерка дојде на мерењето во чипкаста долна облека, ама ја направија бумбар (ВИДЕО)

Британката Шенон Кортни во голем стил го освои шампионскиот појас по победата против Ебени Бриџис од Австралија, која вчера ги изненади сите откако се...

Завршија нашите надежи за медал на ЕП во таековондо (ФОТО/ВИДЕО)

Од Европското таеквондо првенство за сениори во Софија имавме големи надежи, но денеска тие завршија со настапот на Дејан Георгиевски и Филип Додевски. И...