Почетна тагови Лзаревац

таг: Лзаревац

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Мајк Тајсон поткупил полицаец со „бентли“

Како што се доближува денот во кој Мајк Тајсон ќе се врати во рингот, така некогашниот светски првак е се поинтересен за спортската јавност...

Дресер на лавови му предложи на Хабиб борба со лав

Двајца од најпознатите тренери на диви животни во светот му посакаа успех на Хабиб Нурмагомедов во претстојната борба со Џастин Гејџи. Браќата Асколд и...

Џон Џонс до Адесања: Ќе ти откинам една рака

Поранешниот шампион во тешка категорија Џон Џонс му е лут на Израел Адесања. Минатиов викенд во Абу Даби видовме доминантен учинок на шампионот во средна...

Јутјубер не знае кај му е главата откако рече дека ќе го победи Мајк...

Познатиот јутубер Џеј Џеј Олатунџи (КСИ) е предмет на сериозни критики на социјалните мрежи. 27-годишниот јутјубер одговори на прашање на пријател кој го прашал...

Мек Грегор му предложи ММА борба на Пориер за добротворни цели

Конор Мек Грегор му даде интересен предлог на поранешниот ривал Дастин Пориер. Поранешниот двоен шампион посака да одржи добротворна средба ММА во Ирска на...