0.8 C
Skopje
17/01/2021 | 16:04
Почетна тагови коронавирус

таг: коронавирус

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Вајт потврди: Миочиќ во март ја брани титулата против Нгану, а Волкановски против Ортега

Долгоочекуваниот настан конечно е договорен. Шефот на УФЦ, Дана Вајт потврди дека ќе се одржи пресметка помеѓу Стипе Миочиќ (20-3) и Френсис Нгану (15-3)...

„Планината“ дебитира во боксерскиот ринг (ВИДЕО)

Ѕвездата од сериите на „Стронг мен“ Хафтор Бјорнсон дебитира со нерешен резултат во професионалниот бокс. Исланѓанецот, кој го играше ликот на „Планина“ во серијата „Игра...

Крис Јубенк ги посака титулите на Головкин

Крис Јубенк јуниор ќе се обиде да го привлече Генади Головкин во Велика Британија за да му ги одземе титулите во средна категорија на...

Без изненадување: Холовеј со бонус од Борбениот остров (ВИДЕО)

Макс Холовеј заработи дополнителни 50.000 долари за „Борба на вечерта“ по победата над Келвин Катар во главниот настан на УФЦ Борбен остров 7. Катар доби...

Херн за спектаклот Џошуа-Фјури: Договорот е подготвен

Ентони Џошуа и Тајсон Фјури ќе ги одмерат силите годинава, а тоа ќе биде борба по која ќе се знае апсолутниот светски шампион во...

Реваншот Поветкин – Вајт закажан за 6 март

Реваншот на Александар Поветкин и Дилиeн Вајт е закажан за 6 март, но местото каде ќе се борат се уште не епознато. Еди Херн...

Чимаев: Сакам да им покажам на САД дека руската школа за борење е најдобра

Хамзат Чимаев рече дека повеќе би сакал да се бори против Камару Усман отколку со Израел Адесања. 26-годишниот Чеченец крена голема врева околу себе...