Почетна тагови кој плати

таг: кој плати

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Бридис го победи Дортикос за „Трофејот Мухамед Али“ и светската титула (ВИДЕО)

Маирис Бридис (27-1, 19 КО) победи во долгоочекуваното финале во Светската боксерска супер серија со поделена одлука против Јуниер Дортикос (24-2, 22 КО) и...

Жермел Шарло успешно го мина големиот тест Деревјанченко (ВИДЕО)

Џермел Шарло со едногласна одлука го победи Сергеј Деревјанченко. На Американецот му требаше сериозен тест за да се потврди како врвен борец во средна...

Израел Адесања го декласира Коста и ја одбрани титулата со нокаут (ВИДЕО)

Шампионот во средна категорија Израел Адесања ја одбрани титулата и остана непоразен во ММА. Адесања се сретна со Пауло Коста во главната борба на УФЦ...

Блахович го нокаутира Рејес за појасот во полутешка категорија

Полската машина Јан Блахович е новиот шампион на УФЦ во полутешка категорија. 37-годишниот ветеран во борбата за испразнетата титула во полутешка категорија славеше против Доминик...

Нина Ансароф стана мајка (ФОТО)

Нина Ансароф стана мајка. Македонаката која живее во САД роди женско дете, а нејзината партнерка, двојната шампионка Аманда Нунес од Бразил, на социјалните мрежи соопшти...