38.8 C
Skopje
02/08/2021 | 15:29
Почетна тагови Канело

таг: Канело

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Боб Арум: Никој во САД не знае ништо за Џошуа

Промоторот Боб Арум посочи дека светскиот шампион Ентони Џошуа е анонимен во САД. Според легендарниот импресарио, никој не знае ништо за АЈ во странство. Љубителите...

Ги кратат квотите во боксот за Париз 2024

Боксот ќе добие тежок удар за олимписката програма во Париз 2024. Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК), Томас Бах, најави намалување на квотите за...

Шон Стрикленд: Гледам порно и го мазнам стапот

УФЦ борецот Шон Стрикленд одлучи да биде брутално искрен со медиумите по неговата победа. Викендов во Лас Вегас се справи со Јураја Хол и...

Гостувањето на Дејан, Борче и Дарко на „Канал 77“ (ВИДЕО)

Го објавуваме во целост гостувањето на освојувачот на сребрениот медал на Олимписките игри во Токио, Дејан Георгиевски и неговите тренери, односно селекторот на таеквондо...

Нуров пристигна во Токио, македонскиот борач ќе атакува на медал (ФОТО)

Останаа уште двајца македонски спортисти кои ќе настапат на Олимписките игри во Токио, тие се Пулексенија Јованоска (карате) и Могамедгаџи Нуров (борење). Според програмата каратистката...

Тренерите на Георгиевски за поканата да бидат предводници на церемонијата за Илинден: Дејан треба...

Вистина е дека не контактираа од кабинетот на Претседателот на Р. Македонија, добивме покана за Дејан Георгиевски и неговиот тим да бидат предводници на...

Ирецот Волш е малер број 1 на ОИ: Скона да слави, се повреди и...

Ирскиот боксер Ејдан Волш е малер број 1 на Олимпсиките игри во Токио. По победата над противник од Маурициус во четвртфиналето со што си...