37.8 C
Skopje
27/07/2021 | 19:18
Почетна тагови Ивица Алексоваки

таг: Ивица Алексоваки

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Јапонскиот амбасадор Савада и Амбасадата со честитки за сребрениот медал на Дејан Георгиевски

Амбасадата на Јапонија во Македонија му го честитаа огромниот успех на македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски, кој на Македонија и донесе сребрен олимписки медал. -Честитки Дејан!...

Честитки од Агенцијата за млади и спорт до Георгиевски: Сребро со златен сјај!

Агенцијата за млади и спорт (АМС) му го честиташе успешниот настап и освоениот олимписки медал на македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски на Игрите во Токио. Георгиевски...

Пендаровски му го честиташе медалот на Георгиевски, но јавноста остро реагираше!

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски упати честитка до сребрениот макеоднски олимпиец Дејан Георгиевски, кој денеска стигна до најголемиот успех во македонскиот спорт со второто...

Среброто на Георгиевски сјае како злато за Македонија! (ФОТО)

Новиот олимписки вицешампион Дејан Георгиевски е најубавата македонска приказна во годината кога земјава слави 30 години од независноста. Со сребро на градите на првиот...

Алжирски џудист доби доживотна забрана за настап на Олимписките игри, одби да се бори...

Поради тоа што одбил да се бори со израелскиот џудист Тохар Бутбул, Меѓународниот олимписки комитет ќе го суспендира алжирскиот џудист Фету Ноурине од настапи...

Мек Грегор со тешка навреда на Хабиб

Конор Мек Грегор повторно имаше испади на социјалните мрежи, овој пат се потсмеа за смртта на таткото на Хабиб Нурмагомедов, кој почина од последици...

Скандал на ОИ: Марокански боксер како Тајсон, сакал да му го одгризе увото на...

Духот на Мајк Тасон на Олимписките игри во Токио. Мароканскиот боксер Јунес Бала направил голем скандал во Токио. Бала во борбата против Дејвид Ника се...