-1.2 C
Skopje
18/01/2022 | 23:38
Почетна тагови Европско првенство

таг: Европско првенство

Попуст -50%

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Ирански боксер е осуден на смртна казна оти протестирал

>Боксер е осуден на смрт во Иран за неговата улога во протестите во 2019 година, соопштија денеска невладините организации за човекови права, 15 месеци...

Блахович се кали во замрзната река во Полска (ВИДЕО)

Јан Блахович, првиот Полјак кој стана шампион на УФЦ во којабило категорија (полутешка во неговиот случај), ја започнува новата година со калење во замрзната...

Жилберт Барнс одговори на прозивката на Чимаев: Пет рунди во Бразил!

Изгледа Хамзат Чимаев и Жилберт Барнс се договорија на пресметка, а сега останува на УФЦ да ја заврши работата. Имено, Бразилецот преку Твитер му одговори...

Нгану и Гане блеснаа на Тајмс сквер (ФОТО)

Френсис Нгану и Сирил Гане го осветлија најпознатиот плоштад во светот - Тајмс сквер, кој се наоѓа на Менхетен, Њујорк. Ова се случи неколку...

Грегор Гилеспи го предизвика Тони Фергусон со оригинално видео

Грегор Гилеспи продолжува да се залага за борба во лесна категорија со Тони Фергусон. Во последните недели Гилеспи зборуваше за Тони кој одбил да...

Хабиб Нурмагомедов пушта синџир ресторани за брза храна

М-ит груп франшизинг ЛЛЦ која е поврзана со Хабиб Нурмагомедов, лансираше синџир на ресторани за брза храна М-ит бај Хабиб. Во Москва веќе е...

Хамзат Чимаев и Мек Грегор се прегрнаа

Хамзат Чимаев очигледно решил дека сака да го поправи односот со колегата Конор Мек Грегор. Чеченската ѕвезда на УФЦ на социјалните мрежи објави фотографија...