4 C
Skopje
21/01/2021 | 13:12
Почетна тагови доаѓање

таг: доаѓање

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Усман и Барнс за титулата на УФЦ 258

Битката за титулата во полутешка категорија меѓу Камару Усман и Гилберт Барнс сега е официјална. Тие ќе имаат насловна борба на УФЦ 258, што...

Хабиб: Нема да ја разочарам мајка ми, не планирам да се борам

Хабиб Нурмагомедов повторно противречи на работите што им ги кажува на Дана Вајт и на медиумите. Орелот се сретна со претседателот на УФЦ пред...

Бен Садик отпадна од борбата со Рико Верховен, Глори 77 ќе го предводи турнир...

Првиот настан на промоцијата на Глори кик бокс оваа година, што ќе се одржи на 30 јануари, претрпе измени. Откако Џамал Бен Садик ја откажа...

Киеза убедлив над Магни (ВИДЕО)

Нил Магни и Мајкл Киеза се соочија на главниот настан УФЦ Фајт островот 8 во Абу Даби. Битката се водеше во средна категорија, а тоа...

Шест месеци затвор за член од фамилјата Грејси (ВИДЕО)

Член на култното семејство Грејси - Ралф е осуден на 6 месеци затвор за напад врз Флавио Алмеида. Поранешниот шампион на Прајд доби уште 50.000...

Нурмагомедов го прати Морозов на спиење (ВИДЕО)

Умар Нурмагомедов ја оствари првата победа во УФЦ на спектакуларен начин, „задушувајќи“ го поранешниот М-1 Глобал шампион, Сергеј Морозов на „Борбениот остров“ во Абу...

Сетфановски: Ова е време за регенарција на телото, се подготвувам на отворено за новите...

Во време кога се е застанато и кога сите тешко им паѓа пандемијата со коронавирусот светскиот шампион во кик бокс на Супер Комбат и...