Почетна тагови Дастин Пориер

таг: Дастин Пориер

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

УФЦ пушти видео во чест на Абдулманап Нурмагомедов (ВИДЕО)

УФЦ во чест на Абдулманап Нурмагомедов пушти специјалното видео, кое го објавија на социјалните мрежи. Во петокот попладне, таткото на шампионот во лесна категорија во...

Преглед пред УФЦ 251: Волкановски-Холовеј 2

Следниот викенд, УФЦ конечно оди на борбениот остров Абу Даби за да го одржи првиот настан. За жал, главната битка не успеа затоа што...

Фјури-Вајлдер 3 ќе се одржи на стадион во Лас Вегас во декември

Третиот меч меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер пак ќе се одржи во Лас Вегас, но овој пат битката ќе биде новиот фудбалски стадион...

Глори кик бокс заврши во стечај и е пред банкрот

Најголемата кик бокс организација во светот „Глори“ е во големи финансиски проблеми и е во стечај, а и се заканува банкрот. Медиумите во Холандија шпекулираат...

Гилберт Барнс е позитивен на Ковид-19 и отпаѓа од главната борба на УФЦ 251

Гилберт Барнс тестираше и е позитивен на Ковид-19, заради што испадна од главниот настан на УФЦ 251 следната недела во Абу Даби. Така, Бразилецот нема...