Почетна тагови БЏЏ

таг: БЏЏ

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Нина Ансароф стана мајка (ФОТО)

Нина Ансароф стана мајка. Македонаката која живее во САД роди женско дете, а нејзината партнерка, двојната шампионка Аманда Нунес од Бразил, на социјалните мрежи соопшти...

Таеквондо репрезентацијата со светската елита на олимписки камп во Белград

Нашите најдобри репрезентативци и носители на одличја од големите меѓународни натпреварувања Дејан Георгиевски и Филип Додевски, заедно со претседателот  на Македонската таеквондо федерација (МТФ)...

Доби 100 литри бензин за шампионската титула на Украина во супертешка категорија

Потсмев во боксерските кругови предизвика наградата што ја доби боксерот Андреј Руденко по освојувањето на титулата во професионална конкуренција во супертешка категорија на гала...

Рој Џонс: Минатата недела имавме допинг-тест, но сакам да се борам дури и ако...

Рој Џонс Јуниор откри како Мајк Тајсон и тој минатата недела биле тестирани на допинг. Егзибицискиот боксерски меч помеѓу Мајк Тајсон и Рој Џонс Јуниор....

Ентони Џошуа станува фудбалер на 6 октомври (ВИДЕО)

Боксеркста суперѕвезда Ентони Џошуа ќе стане фудбалер на 6 октомври. https://twitter.com/anthonyfjoshua/status/1309209342256844807?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1309209342256844807%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D864433 Британскиот шампион ќе им биде достапен на гејмерите во најновото издание на видеоиграта ФИФА 21,...