18 C
Skopje
12/05/2021 | 11:18
Почетна тагови Алдо

таг: Алдо

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Џон Џонс ја одбива борбата со Стипе Миочиќ

Изгледа дека Џон Џонс не е обожавател на плановите на претседателот на УФЦ, Дана Вајт, за меч во тешка категорија со Стипе Миочиќ. Џонс сакаше...

Вајт се сомнева дека повторно ќе го видиме Ник Дијаз во УФЦ

Ветеранот на УФЦ, Ник Дијаз изјави дека размислува да се врати во спортот. Иако се чини физички подготвен за повеќе борби, претседателот на организацијата, Дана...

Еди Херн ги соопшти крајните дати за мечот Џошуа-Фјури

Битката меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури за светската титула во тешка категорија ќе се одржи во Саудиска Арабија, а тоа го кажа промотерот...

Познат датумот на Светското првенство во бокс во Белград

Договорени се датумите на Светското првенство во бокс за мажи АИБА во 2021 година во Белград, Србија. Турнирот ќе се одржи од 26 октомври...

Балканец и Бучим на заеднички подготовки пред ЕП-а за пионери и кадети

Големите ривали во борењето Балканец и Бучим соработуваат за успех на европските првенства за пионери и кадети во Софија и Самоков во Бугарија. На иницијатива...

Били Џо Сандерс по поразот: Ме пронајде со добар удар

Поранешниот шампион на ВБО во супер средна категорија, Били Џо Сандерс зборуваше за неговиот прв професионален пораз во неделата наутро. Британецот беше поразен од Сол...

Конор Мек Грегор размислува да го купи ФК Селтик

Големата ѕвезда на УФЦ, Конор Мек Грегор е решен да купи фудбалски тим. Озлогласениот неодамна на социјалните мрежи изјави дека сака да го купи...