Почетна тагови нокаут

таг: нокаут

- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

По втор пат автомобил го удри Вандерлеј Силва во Куритиба

Легендарниот ММА борец, Вондерлеј Силва, пред неколку дена беше удрен од автомобил додека се возеше со велосипедот во Куритиба, Бразил. Во интервју за бразилскиот медиум...

Тројца македонски јуниори во врвот на Светската таеквондо ранг листа

На Светската таеквондо ранг листа тројца македонски репрезентативци во јуниорска конкуренција се во светскиот врв, за кои 2019 година беше повеќе од успешна. На...

Дана Вајт: Мек Грегор не направи познати во светот

Дана Вајт повторно зборуваше многу љубезно со својот миленик Конор Мек Грегор. Со текот на годините, „Озлогласениот“ собории многу рекорди во УФЦ и ги...

Харитонов: Мајк Тајсон е на стероиди

ММА ветеранот Сергеј Харитонов верува дека легендарниот Мајк Тајсон користи стероиди пред да се врати во рингот. 39-годишниот Русин, кој има скор 30-7-2 во...

УФЦ не сака да му помогне на поранешниот шампион со инфицирана рака (ФОТО)

Поранешниот шампион во тешка категорија на УФЦ, Тим Силвија, изјави на социјалните медиуми дека има проблем со железнитеплочки што му беа ставени на скршената...