Почетна тагови викенд

таг: викенд

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Марија Спирковска стигна до четвртфиналето на ЕП, се надева на репасаж

Марија Спирковска во дебитантскиот настап Европското првенство во борење за У-20 во Рим, Италија, забележа победа против Каролина Муелерова од Чешка со 6-4. Во наредната...

Борче Лескаровски го најави семинарот во Кичево

Македонскиот карате мајстор Борче-Борис Лескаровски, кој има свој клуб  во Швајцарија и присутен во Швајцарската федерација, со плакат го најави семинарот што ќе го...

Стипе Миочиќ се уште го мачи поразот од Френсис Нгану: Тоа страшно ме нервира

Американско-хрватскиот борец Стипе Миочиќ наскоро повторно треба да влезе во октагонот. Стипе минатата година остана без шампионскиот појас на УФЦ во тешка категорија, откако...

Хабиб во Куќата на славните, УФЦ објави одлично видео за непоразениот Дагестанец

Свечениот прием во Куќата на славните ќе се одржи за време на меѓународната недела на борбите на УФЦ, а меѓу славениците ќе биде и...

Бадр Хари и Алистер Оверем лице в лице

Едно од најстарите ривалства во кик боксот - онаа меѓу Бадр Хари и Алистер Оверeм, ќе има трето продолжение. Тие ќе се соочат на...

Химната на Македонија во чест на Нуров на МИ (ВИДЕО)

Магомедгаџи Нуров синоќа го освои златниот медал на Медитеранските игри во Оран, Алжир, во борење слободен стил, совладувајќи го во финалето Фејзулах Актурк од...

„Хва ранг ИТФ“ освои 51 медал на „Охрид опен 2022“ (ВИДЕО

На меѓународниот таеквондо ИТФ турнир „Охрид опен 2022“,  што се одржа викендов (25 јуни) во СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид, најдобри клубови се: 1.Тајгер тим...