Почетна тагови Вахаев

таг: Вахаев

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Нуров се пласира во финалето ќе се бори за златниот медал на Медитеранските игри...

Магомедгаџи Нуров се пласира ќе се бори за златниот медал на Медитеранските игри, откако во полуфиналето славеше против Мостафа Елдерс од Египет со 6-1.  Фактички,...

Френсис Нгану откри кога им се враќа на борбите

Камерунецот Френсис Нгану за прв пат ја одбрани титулата во тешка категорија на УФЦ на почетокот на оваа година. На настанот УФЦ 270 Предаторот го...

Фјури: Џошуа се однесува како ѕвезда, не сака да се бори, а не може...

Британскиот боксер Тајсон Фјури призна дека шест пати се обидувал да договори борба со сонародникот Ентони Џошуа. Фјури во интервју за „Марка“ кажа дека преговарал...

Нуров обезбеди полуфинале на Медитеранските игри

Македонскиот претставник Магомедгаџи Нуров се пласира во полуфиналето на турнирот во борење слободен стил на Медитеранските игри, а противник за пласман во финалето вечерва...

Хенри Сехудо: Хабиб лесно ќе го победи Адесања

Поранешниот шампион на УФЦ во две тежински категории, Хенри Сехудо, го исткана своето мислење за евентуалниот меч меѓу Хабиб Нурмагомедов и Израел Адесања. Али...

Тајсон Фјури: Нема да се борам со Френсис Нгану

Боксерската ѕвезда Тајсон Фјури е категоричен дека ги завршил сите видови борби. Британскиот боксер изјави дека повеќе не е заинтересиран да се покажува со шампионот...

Познати квотите за олимпискиот таеквондо турнир во Париз 2024

Вкупно, 128 спортисти во таеквондо ќе се натпреваруваат на Олимписките игри во Париз во 2024 гопдина, односно 64 мажи и 64 жени - исто...