Почетна тагови Переира

таг: Переира

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Хамзат Чимаев истакнува дека не може да биде толку многу фаворит против Нејт Дијаз

Шведско-чеченскиот ММА борец Хамзат Чимаев е голем фаворит против Нејт Дијаз во пресрет на настанот УФЦ 279 кој ќе се одржи на 10 септември...

Даниел Кормиер ја поддржа идејата за меч меѓу Тони Фергусон и Ден Хукер

Даниел Кормиер нема ништо против да се организира бробаа меѓу Тони Фергусон и Ден Хукер. Поранешниот шампион, а денешен коментатор на УФЦ, смета дека и...

Во Охрид се одржа 20. семинар за „Уечи рју Окинава карате до“ на Окикукаи...

Во периодот од 28 до 31 јули во Охрид се одржа редовниот 20-ти семинар за „Уечи рју Окинава карате до“ во организација на Окикукаи...

Мајкл Чендлер: Чарлс Оливеира ќе го победи Махачев

Поранешниот шампион на Белатор и поранешен предизвикувач за титулата на УФЦ во лесна категорија (до 70 килограми), Американецот Мајкл Чендлер е со мислење дека...

Дионтеј Вајлдер тренира во Институтот УФЦ

Познатиот боксерски менаџер Шели Финкел, застапувајќи ги интересите на Американецот Дионтеј Вајлдер, проговори за враќањето на неговиот клиент во рингот. Финкел изјави дека Вајлдер...

Ентони Петис си ги скршил рацете во борбата со Стиви Реј (ФОТО)

Ентони Петис изјави дека ги скршил рацете при поразот од Стиви Реј во ПФЛ Плејоф 1. Петтис и Реј имаа реванш на главниот настан на...

Мајк Тајсон: Дана се откажа од милиони за нашето пријателство

Боксерската легенда Мајк Тајсон се огласи на социјалните мрежи и му се заблагодари на Дaјна Вајт што го „почитуваше“ нивното пријателство и одби да...