Почетна тагови парови

таг: парови

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Тренерот на Ник Дијаз сака тој да се бори со Конор Мек Грегор

Сезар Грејси, кој долги години ги тренира браќата Дијаз, е уверен дека Ник Дијаз (26-10) може да се бори со Конор Мек Грегор (22-6)...

Тајсон Фјури го предизвика Дерек Чисора за трилогија

Светскиот шампион во тешка категорија на ВБЦ, Тајсон Фјури, му пристапил на Дерек Чисора и го повикал да потпише договор за трилогија. Потсетуваме дека првата...

Џамахал Хил најави поход на врвот: Сакам да се борам против Прохаска

Американскиот борец Џамахал Хил убедливо стигна до третата победа во низа и 11-та во професионалната кариера (има еден пораз). Хил го победи Бразилецот Тијаго...

Колби Ковингтон се уште се опоравува од нападот на Масвидал

Пресметкат меѓу поранешните пријатели Колби Ковингтон и Хорхе Масвидал во март го предводеше УФЦ 272 во Лас Вегас. Хаосот доминираше во текот на целиот меч...

Полицаец го застрелал во главата светскиот џиу џицу шампион Ленардо Ло

Повеќекратниот светски шампион во бразилска џиу џица, Леандро Ло Переира до Насименто, е застрелан во глава во ноќен клуб во Сао Пауло. Тој е застрелан...

Адесања за борбата со Переира: Ќе го нокаутирам тој идиот

Израел Адесања се закани дека ќе му се реваншира на Алекс Переира и ќе го нокаутира. Адесања ќе го брани појасот во средна категорија против...

Чарлс Оливеира: Махачев се однесува арогантно, но ќе плаче

Водечкиот на УФЦ во лесна категорија, Чарлс Оливеира (33-8) смета дека тимот на Ислам Махачев (22-1) е арогантен. Ветува дека ќе лета за Абу...