Почетна тагови Оризари

таг: Оризари

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Анте Делија e во финалето на ПФЛ турнирот! Дубровчанецот го совлада Бразилецот Фереира со...

Хрватскиот ММА борец Анте Делија избори финале на турнирот во тешка категорија на ПФЛ. Во борбата за титулата на настанот ПФЛ 8 во Кардиф,...

Вајт: Федор одби неверојатна сума пари за да се бори со Леснар

Претседателот на УФЦ, Дaна Вајт, одговори на прашање на корисник на интернет кој го праша за исходот од борбата меѓу Федор Емелијаненко и Брок...

Усик: Олимпиското злато е врв во мојата кариера

Украинскиот боксер Александр Усик откри што смета дека е најзначајното достигнување во неговата кариера. Шампионот на ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО во тешка категорија...

Еди Херн за новата објава на Фјури за пензионирање: Тој е премногу несигурен

Во петокот Тајсон Фјури на социјалните мрежи објави дека става крај на професионалната кариера и им се заблагодари на луѓето во неговиот тим како...

Делија во пресрет на борбата против Фереира: Ќе се обидам да го завршам мечот...

Анте Делија вечерва бара пат до финалето на турнирот во тешка категорија на ПФЛ. Дубровчанецот се бори со Бразилецот Ренан Фереира на настанот во...

Хрговиќ е подготвен за пресметката против Кинезот Жанг: Време е за Саудиска Арабија!

Пред 30-годишниот Филип Хрговиќ (14-0) е најголемата борба во неговата кариера. Најдобриот хрватски боксер на 20 август во Саудиска Арабија ќе се бори против...

Дана Вајт: Хамзат Чимаев е следниот Конор Мек Грегор

Не е тајна дека Хамзат Чимаев е еден од новите миленици на Дана Вајт. Чеченската ѕвезда го освои срцето на Вајт по 2 борби во...