Почетна тагови Лескаровски

таг: Лескаровски

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Каин Веласкез ќе го тужи педофилот кој го силувал неговото дете

Поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија, Каин Веласкез, ќе го тужи вработениот во градинка Хари Гуларте за наводно малтретирање на неговиот четиригодишен син....

Дејна Вајт: Работиме на борба меѓу Чимаев и Дијаз

Дана Вајт вели дека организацијата сè уште нема битка за Хамзат Чимаев. Чеченската ѕвезда рече дека планира да се бори со Нејт Дијаз и Белал...

Конор Мек Грегор е воодушевен од својот нов паб

Ирскиот УФЦ борец Конор Мек Грегор објави нова објава на социјалните мрежи, во која го потврди купувањето на паб во Хаут, предградие на Даблин. Живата...

Борачите патуваат на Европското првенство за У-20 во Рим

Денес на Европското првенство за У-20 што се одржува во Рим, Италија, патуваат нашите репрезентативци во слободен стил Бесир Алили, Мухамед Феруки и Реџеп...

Новиот претседател на боксот ќе биде избран на вонреден Конгрес наесен

Управното тело на аматерскиот и до неодамна олимписки бокс - Меѓународната боксерска федерација (ИБА) ќе одржи нови избори за претседател на организацијата. Пред само две...

Проблеми во пресрет на мечот против Џејк Пол, полубратот на Фјури доби забрана за...

Боксерскиот меч помеѓу Јутјуберот, Џејк Пол и Томи Фјури, братот на шампионот во тешка категорија, Тајсон Фјури е пред второ откажување, откако на Британецот...

Јасин Лама ќе дебитира во професионалниот бокс

Најдобриот македонски сениор Јасин Лама ќе дебитира во професионалниот бокс. Лама на 30 јули ќе боксира против Самуил Димитров од Бугарија на настанот „Најт оф...