Почетна тагови кујна

таг: кујна

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Достоен настап на Недановска и Реино на Европското првенство во Пореч

Македонските џудо репрезентативки Лилјана Недановска и Џенифер Реино го одработија настапот на Европското првенство за кадети во Пореч, Хравтска, но беа поразени. Џенифер Реино со...

Џиу џицу инструктор неутрализира крадец во продавница (ВИДЕО)

Неодамна во САД, дрзок крадец беше неутрализиран од инструктор за џиу-џицу. Инцидентот се случува во продавница 7-Eleven. Крадецот влегува во продавницата и почнува да пазарува,...

Израел Адесања: Смртта во октагонот е славна смрт

Шампионот на УФЦ во средна категорија Новозеланѓанецот Израел Адесања се потсети на своите мисли за време на борбата со Калвин Гастелум во 2019 година. Кога...

Џони Еблен доминираше против Мусаси и го симна од тронот

Американската ММА ѕвезда Џони Еблен е новиот шампион во средна категорија на Белатор. Еблен се сретна со легендата Гегард Мусаси во главната битка на Белатор...

Ентони Џошуа: Го победувам Усик и станувам вистинска легенда

Ентони Џошуа верува дека може да стане боксерска легенда ако го победи Александар Усик во нивниот претстојниот реванш. Минатиот септември, Ентони Џошуа беше понизен на...

Анте Делија го победи Шелтон Грејвс и се пласира во полуфиналето на ПФЛ турнирот

Анте Делија (21-5) стигна до нова победа во ПФЛ, која го остави во трката за наградата од еден милион долари. Хрватскиот борец со едногласна одлука...

Гого Славески извојува уште една нокаут победа на БКФЦ 26, Паломино стана двоен шампион

Заврши настанот БКФЦ 26 кој се одржа на Флорида, Гого Славески забележа уште една нокаут победа. Во главната битка Луис Паломино стана двоен шампион. Шампионот...