Почетна тагови Куб Сансон

таг: Куб Сансон

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Усик: Тајсон Фјури се плаши од мене

Украинскиот боксер Александр Усик верува дека шампионот на ВБЦ во тешка категорија Тајсон Фјури се плаши од него. Фјури веќе објасни зошто не сака да...

Волкановски, Адесања и останатите имаа соочување за УФЦ 276 (ВИДЕО)

Овој викенд ќе се одржи УФЦ 276 и ќе ги има мечевите за титулата во средна и перо категорија. Главната средба на вечерта ќе биде...

Џудистот Шерифовски поразен во првата средба на Медитеранските игри

На петтиот ден од Медитеранските игри во претпладневната програма на борилиштето се појави џудистот Еди Шерифовски. Тој во категоријата до 81 килограм во првото коло...

Усик пред реваншот против Џошуа: Не се борам за пари или за некое признание

Aлександр Усик вели дека не се бори за парите кои му се нудат на реваншот против Ентони Џошуа кој во август ќе го предводи...

Дана Вајт: Џонс се враќа против Нгану или Миочиќ

Претседателот на УФЦ, Дaна Вајт, истакна дека ѕвездата на организацијата и поранешен шампион во полутешка категорија (до 93 килограми), Американецот Џон Џонс е блиску...

Непоразен Кубанец се закани дека ќе го нокаутира Дионтеј Вајлдер

Непоразениот кубански боксер во тешка категорија Франк Санчез (20-0, 13 КО) ја објави својата желба да се бори со ѕвездата Дионтеј Вајлдер (42-2-1, 41...

Сприрковска ќе бара шанса за медал друго европско првенство

Марија Спирковска не стигна да се бори за бронзен медал на Европското првенство во борење за У-20 во Рим, Италија, откако во репасажот беше...