Почетна тагови кревање тегови

таг: кревање тегови

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Бадр Хари и Алистер Оверем лице в лице

Едно од најстарите ривалства во кик боксот - онаа меѓу Бадр Хари и Алистер Оверeм, ќе има трето продолжение. Тие ќе се соочат на...

Химната на Македонија во чест на Нуров на МИ (ВИДЕО)

Магомедгаџи Нуров синоќа го освои златниот медал на Медитеранските игри во Оран, Алжир, во борење слободен стил, совладувајќи го во финалето Фејзулах Актурк од...

„Хва ранг ИТФ“ освои 51 медал на „Охрид опен 2022“ (ВИДЕО

На меѓународниот таеквондо ИТФ турнир „Охрид опен 2022“,  што се одржа викендов (25 јуни) во СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид, најдобри клубови се: 1.Тајгер тим...

Нуров е медитерански шампион, го освои вториот медал за Македонија на МИ (ВИДЕО)

Магомедгаџи Нуров стана медитерански шампион. Нуров во финалето славеше против Фејзулах Актурк од Турција со 4-3. Борбата за нашиот репрезентативец тргна лошо, бидејќи во првата...

Владимир Егоров го освои првиот медал за Македонија на Медитеранските игри (ВИДЕО)

Владимир Егоров го освои првиот медал за Македонија на Медитеранските игри Оран 2022, односно се закити со бронза. Егоров во борбата за бронзата славеше против...

Спектакл во Лас Вегас: Хабиб Нурмагомедов влегува во „Куќата на славните“

ММА легендата, Хабиб Нурмагомедов го очекува спектакуларен викенд во Лас Вегас. Рускиот шампион за време на УФЦ 276 ќе биде претставен во „Куќата на...

Марија Спирковска утре на ЕП ќе ги одмери силите со Каролина Муелерова

Утре на Европското првенство во борење за У-20 во Рим, Италија, Марија Спирковска (-50 кг) се бори против Каролина Муелерова од Чешка. Во нашиот табор...