Почетна тагови Кремљев

таг: Кремљев

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Нуров е медитерански шампион, го освои вториот медал за Македонија на МИ (ВИДЕО)

Магомедгаџи Нуров стана медитерански шампион. Нуров во финалето славеше против Фејзулах Актурк од Турција со 4-3. Борбата за нашиот репрезентативец тргна лошо, бидејќи во првата...

Владимир Егоров го освои првиот медал за Македонија на Медитеранските игри (ВИДЕО)

Владимир Егоров го освои првиот медал за Македонија на Медитеранските игри Оран 2022, односно се закити со бронза. Егоров во борбата за бронзата славеше против...

Спектакл во Лас Вегас: Хабиб Нурмагомедов влегува во „Куќата на славните“

ММА легендата, Хабиб Нурмагомедов го очекува спектакуларен викенд во Лас Вегас. Рускиот шампион за време на УФЦ 276 ќе биде претставен во „Куќата на...

Марија Спирковска утре на ЕП ќе ги одмери силите со Каролина Муелерова

Утре на Европското првенство во борење за У-20 во Рим, Италија, Марија Спирковска (-50 кг) се бори против Каролина Муелерова од Чешка. Во нашиот табор...

Михаел Видиновски e севкупен победник на 5.турнир „Комплете винг чун комбат“ (ВИДЕО)

Минатиот месец во Скопје се одржа 5.турнир „Комплете винг чун комбат“ кој опфаќа борби со голи раце, пеперутка сабји, змаев стап, потоа демострациии: самоодбрана...

Нокаут победата на Гого Славески во првата рунда (ВИДЕО)

Горјан-Гого Славески изминатиов викенд на БКФЦ 26 кој се одржа во Флорида славеше со нокаут во првата рунда против Џастон Стилс. Ова е втор меч...

Хавиер Мендез: Умар Нурмагомедов ќе стане шампион

Хавиер Мендез, тренерот на тимот на Хабиб Нурмагомедов, ги сподели своите впечатоци од настапот на Умар Нурмагомедов. Минатиот викенд на УФЦ Вегас 57 во Лас...